גירושין
פרי - עורך דין גירושין
גישור דיני משפחה מזונות
ירושות - צוואות - גירושים
דיני עבודה הטרדה מינית
טלפונים:
03-7524622
03-7524623
פקס: 03-7524624
אזור מרכז
היצירה 3 בית ש.א.פ
רמת גן.
גירושין
גישור
דיני משפחה
צוואות ירושות
דיני עבודה
מזונות ילדים
הטרדה מינית
ידועים בציבור
פירוק שיתוף
אני מאמין
צור קשר
אתר הבית
משרד עורכי דין
עורך דין גישור בתחום המשפחה
הסתכלות חדשה על דיני משפחה
עו"ד גירושין
אתר הבית
עורכי דין בצפון
אתרים מומלצים
פינוי שוכר
תיקון לחוק הפוליו
תאונות עבודה זכויות העובד
מערכת השיפוט הצבאית
פאבים
dayuse
חדרים לפי שעה בצפון
צימרים
דיסקרטי בהרצליה
חדשות ועדכונים
15/09/2009 - שנה טובה
שנה טובה וגמר חתימה טובה
15/09/2009 - משרדנו החדשים
משרדים חדשים ברמת גן
 
 גירושין בדרך כלל נחשבים בעיני כול כסופה של מערכת בניית המשפחה . התהליך של הגירושים הינו תהליך אמוציונלי המשלב הרגשת אובדן , שבו צד אחד דוחה ממנו את הצד השני ונוצר דפוס חדש של חיים.חווית הגירושין מלווה בהרגשת אובדן חוויה של פחד ואיום על הבסיס הכלכלי ועל הצרכים הבסיסים הרגשת האובדן הבילבול מלווים בהרגשה דיכאונית ומובילה לעיתים לדיכאון המלווה בפחד.
 
במערכת גירושין של זוג נשוי הילדים נפגעים וידם תהיה תמיד על התחתונה. חוסר ההצלחה של מערכת הנישואין חוסר התיכנון וההתאמה מוביל לפירוד המתרחש לעיתים באווירה של ריב נקמה ומרירות ביטחונם של הילדים מתערער התמיכה של ההורים אשר במצב רגיל עוזרת לתיפקוד חיי היום יום של הילדים חסרה וגורמת לילדים בילבול אובדן הביטחון העצמי ומצב הילדים עלול להחמיר.
 
במערכת גירושין עורך דין לגירושין טוב יעשה הכל על מנת להפחית ולהקטין עד למינמום את הנזק אשר נגרם לילדים ולתא המשפחתי.   
 
 

חלוקת רכוש בהליך גירושין

 

שיטת חלוקת רכוש בהליך גירושין תלויה במועד נישואיהם של בני הזוג.

 

בני זוג שנישאו לפני 1/1/1974

בני"ז שנישאו לפני ה- 1.1.1974 (מועד כניסתו לתוקף של חוק יחסי ממון בין בני זוג, התשל"ג – 1973), הינם תחת  הלכת "חזקת השיתוף" החלה עליהם, הלכה שהינה פרי הפסיקה. מדובר בשיתוף קנייני מיידי. לבן הזוג קמה בתקופת  הנישואין זכות קניינית בנכס עצמו. חזקת השיתוף חלה על כל זכות לרבות נכסים עסקיים.

 

חזקת השיתוף מציינת כי כל מה אשר נרכש במהלך החיים המשותפים של בני הזוג גם כאשר מדובר בנכס הרשום על שם אחד מבני הזוג, שייך לשני בני הזוג באופן מלא, אם בגין המאמץ המשותף ו/או עקב כוונת השיתוף.
לפיך בעת פרידה ו/או גירושין של זוגות שנשאו לפני 1.1.1974  יחולק הרכוש אותו צברו במהלך חייהם המשותפים באופן שווה.

 

המושג שיתוף קנייני חל על כל זכות כלכלית, נכסי מקרקעין, מטלטלין, נכסים עסקיים, קופות גמל, מניות, זכויות פנסיוניות, חסכונות, מוניטין וכדומה. לדוגמה, אם לאחד מבניה"ז יש עסק כלכלי, הרי שמדובר בקניין משותף על כל הזכויות והחובות שבו.

 

בני זוג שנישאו לאחר 1/1/1974

בני זוג אשר נשאו אחרי 1.1.1974 הרי שחוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג – 1973 (להלן: "החוק"), חל עליהם. החוק מסדיר את איזון המשאבים הדחוי בין בני הזוג. סעיף 5 לחוק קובע כי חלוקת הרכוש תבוצע עם פקיעת הנישואין (בעקבות גירושין או מותו של בן הזוג). עם זאת בתיקון שנעשה לאחרונה בחוק נקבע בסעיף 5א' כי אפשרי להקדים את מועד איזון המשאבים בין בני"ז גם לפני פקיעת הנישואין וזאת בתנאים מיוחדים כמפורט בחוק ובהתאם להחלטת בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני. מכאן שעל פי  החוק כל רכוש שנצבר במהלך הנישואין מתחלק בין בני הזוג בחלקים שווים  וזאת במסגרת איזון המשאבים.

 

על אף לעיל, קובע החוק כי לא יתקיים איזון משאבים לגבי נכסים אשר היו שייכים ורשומים על שם אחד מבני הזוג עוד בטרם נישאו, ו/או נכסים אשר קיבל מי מהם בירושה ו/או במתנה בתקופת הנישואין, ו/או גמלה המתקבלת מהמוסד לביטוח לאומי, ו/או גמלה המתקבלת כתוצאה מנזקי גוף, ו/או  נכסים אשר בני הזוג הסכימו ביניהם בכתב, במסגרת הסכם ממון, כי לא יחול עליהם חוק איזון המשאבים.

מפסיקות ביהמ"ש עולה, כי במצבים מסוימים מחייב בית המשפט את בן הזוג שעל שמו רשום נכס בתקופה טרם הנישואין בפיצוי כספי או בחלוקה של הנכס, על אף שהנכס היה שייך לו טרם הנישואין, זאת מאחר והוכחה כוונת שיתוף מלאה לאורך השנים בין הצדדים ו/או שהנכס הושבח מכספי הצדדים במשותף.
במקרים מסוימים תצטרכו עורך דין פלילי בנוסף לערוך דין גירושין אך רק במצעים קיצוניים.

 

 

לאחרונה במספר פסקי דין, החילו השופטים את חזקת השיתוף במקביל לחוק יחסי ממון דהיינו, בית המשפט למד על כוונת הצדדים לשיתוף בנכסים אשר על פי החוק אינם ברי איזון, על ידי הבאת ראיות לכך שאכן כוונת הצדדים הייתה לראות נכס זה כנכס משותף.
זאת למרות שההלכה כיום  מציינת כי
חזקת השיתוף וחוק יחסי ממון אינם חלים במקביל.
 
עורך דין לגירושין גישור - גירושין קידום אתרים
כל הזכויות באתר זה שמורת חל איסור להעתיק מידע או כל דבר אחר ללא רשות בכתב
משרד עורך דין פרי - גירושין גישור דיני משפחה מזונות ירושות צוואות דיני עבודה הטרדה מינית
חדרים לפי שעה | צימר | לופטים ראשון לציון | חדרים לפי שעה במרכז | guestroom | נופש פרטי |