גירושין
פרי - עורך דין גירושין
גישור דיני משפחה מזונות
ירושות - צוואות - גירושים
דיני עבודה הטרדה מינית
טלפונים:
03-7524622
03-7524623
פקס: 03-7524624
אזור מרכז
היצירה 3 בית ש.א.פ
רמת גן.
גירושין
גישור
דיני משפחה
צוואות ירושות
דיני עבודה
מזונות ילדים
הטרדה מינית
ידועים בציבור
פירוק שיתוף
אני מאמין
צור קשר
אתר הבית
משרד עורכי דין
עורך דין גישור בתחום המשפחה
הסתכלות חדשה על דיני משפחה
עו"ד גירושין
אתר הבית
עורכי דין בצפון
אתרים מומלצים
פינוי שוכר
תיקון לחוק הפוליו
תאונות עבודה זכויות העובד
מערכת השיפוט הצבאית
פאבים
dayuse
חדרים לפי שעה בצפון
צימרים
דיסקרטי בהרצליה
חדשות ועדכונים
15/09/2009 - שנה טובה
שנה טובה וגמר חתימה טובה
15/09/2009 - משרדנו החדשים
משרדים חדשים ברמת גן

הצעת חוק שאושרה לאחרונה אומנם לא נגעה להרבה אנשים, אך לאנשים שהיא כן נגעה בהם היא שינתה את חייהם ללא היכר. זה הוא התיקון לחוק הפוליו, המפריד בין חולי פוליו שחלו בישראל לבין כאלו שעלו לארץ עם המחלה. תיקון החוק מאפשר למאות חולים בישראל לקבל מענק חד פעמי בשווי עשרות אלפי שקלים, ובכך להטיב עם איכות חייהם. לחלוי הפוליו, סכום זה משמעותו מימון של טיפולים מאריכים חיים והקלה משמעותית על ההתנהלות עם המחלה.

 

חוק הפוליו שנחקק ב-2007 הבטיח כי בנוסף לקיצבת נכות קבועה מביטוח לאומי, חולי פוליו שחלו במחלה בישראל רשאיים לקבל מענק חד פעמי בגובה של בין 50 ל-120 אלף שקלים. חולים שחלו במחלה בחו"ל ועלו לישראל לא היו רשאיים לקבל את המענק לפי החוק. בעקבות החוק פנו אלפי חולים אל עורכי דין רשלנות רפואית , מאחר ואצל רבים מהם נוצר מצב ביניים, כמו שהמחלה החמירה בארץ או כאלו שחלו לפני קום המדינה וזכו ליחס צונן מידי המשרד לביטוח לאומי. לפני מספר שנים זכו תושבים שחלו לפני קום המדינה לקבל את המענק, וכעת נותר לתושבים שעלו למדינת ישראל לנצח את המלחמה שלהם. קשה מאוד לשפוט במקרים רבים, את מי כולל החוק ואת מי לא.

 

בחודשים האחרונים אושר תיקון לחוק, המהווה סיום של רשלנות ואפליה בת עשרות שנים. לפי התיקון, חולים שעלו לארץ עם פוליו לפני שנת 1970 יהיו זכאים למענק החד-פעמי של הביטוח הלאומי. החלטה זו נובעת מההכרה כי הטיפולים שניתנו בתקופה זו, אשר כללו בין היתר גיבוס של כל הגוף, גירויים חשמליים וניתוחים אורטופדיים, תאמו אמנם את הידע הרפואי של אותה תקופה, אך בסופו של דבר היו חסרי תועלת ואף גרמו לנזק גופני ונפשי כבד.  מקרים רבים של רשלנות רפואית שאירעו באותה תקופה לא טופלו בצורה נכונה, וחולים אלו המשיכו לחוש התעלמות של המערכת גם כשחוקק חוק הפוליו לפני כחמש שנים. כעת התיקון לחוק, גם אם הוא נוגע למי שעלה לארץ לפני למעלה מ-40 שנה, יאפשר לכמה מאות חולים בישראל לנשום קצת יותר ברווחה.

 

 

 

 
עורך דין לגירושין גישור - תיקון לחוק הפוליו קידום אתרים
כל הזכויות באתר זה שמורת חל איסור להעתיק מידע או כל דבר אחר ללא רשות בכתב
משרד עורך דין פרי - גירושין גישור דיני משפחה מזונות ירושות צוואות דיני עבודה הטרדה מינית
חדרים לפי שעה | צימר | לופטים ראשון לציון | חדרים לפי שעה במרכז | guestroom | נופש פרטי |