גירושין
פרי - עורך דין גירושין
גישור דיני משפחה מזונות
ירושות - צוואות - גירושים
דיני עבודה הטרדה מינית
טלפונים:
03-7524622
03-7524623
פקס: 03-7524624
אזור מרכז
היצירה 3 בית ש.א.פ
רמת גן.
גירושין
גישור
דיני משפחה
צוואות ירושות
דיני עבודה
מזונות ילדים
הטרדה מינית
ידועים בציבור
פירוק שיתוף
אני מאמין
צור קשר
אתר הבית
משרד עורכי דין
עורך דין גישור בתחום המשפחה
הסתכלות חדשה על דיני משפחה
עו"ד גירושין
אתר הבית
עורכי דין בצפון
אתרים מומלצים
פינוי שוכר
תיקון לחוק הפוליו
תאונות עבודה זכויות העובד
מערכת השיפוט הצבאית
פאבים
dayuse
חדרים לפי שעה בצפון
צימרים
דיסקרטי בהרצליה
חדשות ועדכונים
15/09/2009 - שנה טובה
שנה טובה וגמר חתימה טובה
15/09/2009 - משרדנו החדשים
משרדים חדשים ברמת גן

תאונות עבודה זכויות העובד

אנשים רבים חווים תאונות עבודה במקום העבודה שלהם וכלל אינם מודעים לכך שאלו מוגדרות כתאונות עבודה על פי חוק אשר בגינן יש להם זכויות רבות שאסור להפר אותן. במקרים אחרים, מודעים העובדים לזכויותיהם ופוחדים לממש אותן על מנת שלא להסתבך כביכול עם המעסיק שלהם. נשאלת השאלה: אילו מקרים נכללים בקטגוריה של תאונות עבודה, מהם הזכויות המוענקות לעובד בגין תאונה זו ומהי הפרוצדורה למימוש זכויות אלו.

תאונות עבודה- באילו מקרים ?

תאונת עבודה הינה כל תאונה גורמת נזק כלשהוא לעובד בעת ששהה במקום עבודתו או במקום אחר מטעם עבודתו. כמו כן, תאונות הנגרמות בדרך לעבודה ו/ או בחזרה ממנה נחשבות אף הן כתאונות עבודה. תאונות העבודה הנפוצות ביותר הינן חבלות מסוגים שונים בעקבות נפילות ופציעות אורתופדיות. יחד עם זאת, נכללים בקטגוריית תאונות עבודה גם מצבים נפשיים שונים אשר נגרמו מגורם כלשהוא בעבודה, מוות, פגיעה מוחית ועוד תחלואים שונים.

מה עושים מיד לאחר התרחשות תאונת עבודה ?

הדבר החשוב ביותר בכל הקשור לתאונות עבודה הינו לפעול מיד. בין אם מדובר בלפנות לבית חולים או למשטרה יש לבצע זאת באותו יום ובסמיכות הגבוהה ביותר לזמן התרחשות תאונת העבודה. הסיבה הינה הוכחת הקשר בין תאונת העבודה לבין הפגיעה בעובד וקבלת אסמכתא לכך מן הגורם המטפל כדוגמת בית החולים או המשטרה. יש למסור לגוף המטפל את כל הפרטים במדויק על מנת שאם תזדקקו בעתיד להוכחות ולאישורים- הם יהיו בידכם.

מהן הזכויות העיקריות של העובד בגין תאונת עבודה ?

  • תביעה מול המוסד ביטוח לאומי- תביעה זו נחלקת לשני חלקים: ראשית, על הנפגע להגיש בקשה לתשלום בגין אותם ימים בהם לא יכול היה לעבוד עקב אותה תאונה. שנית, במידת הצורך עליו להגיש בקשה לנכות מלאה או חלקית. במידה וימצא זכאי לאחוזי נכות יקבל העובד כספים או הטבות מדי חודש מן המוסד לביטוח לאומי.
  • תביעה בגין רשלנות מצד המעביד- במקרים מסוימים זכאי העובד לתבוע את המעביד בגין רשלנות אשר בעטיה נגרם הנזק הרפואי או הנפשי. התביעה נעשית מול חברת הביטוח של המעביד ולאחר שבית המשפט קבע כי אכן מדובר ברשלנות.

ולסיכום, הדבר החשוב ביותר הינו לא לוותר על הזכויות עקב חוסר נעימות. זכויות אלו נקבעו בחוק על מנת להגן על העובדים ואין כל חשש לממש אותן.

 
עורך דין לגירושין גישור - תאונות עבודה זכויות העובד קידום אתרים
כל הזכויות באתר זה שמורת חל איסור להעתיק מידע או כל דבר אחר ללא רשות בכתב
משרד עורך דין פרי - גירושין גישור דיני משפחה מזונות ירושות צוואות דיני עבודה הטרדה מינית
חדרים לפי שעה | צימר | לופטים ראשון לציון | חדרים לפי שעה במרכז | guestroom | נופש פרטי |