גירושין
פרי - עורך דין גירושין
גישור דיני משפחה מזונות
ירושות - צוואות - גירושים
דיני עבודה הטרדה מינית
טלפונים:
03-7524622
03-7524623
פקס: 03-7524624
אזור מרכז
היצירה 3 בית ש.א.פ
רמת גן.
גירושין
גישור
דיני משפחה
צוואות ירושות
דיני עבודה
מזונות ילדים
הטרדה מינית
ידועים בציבור
פירוק שיתוף
אני מאמין
צור קשר
אתר הבית
משרד עורכי דין
עורך דין גישור בתחום המשפחה
הסתכלות חדשה על דיני משפחה
עו"ד גירושין
אתר הבית
עורכי דין בצפון
אתרים מומלצים
פינוי שוכר
תיקון לחוק הפוליו
תאונות עבודה זכויות העובד
מערכת השיפוט הצבאית
פאבים
dayuse
חדרים לפי שעה בצפון
צימרים
דיסקרטי בהרצליה
חדשות ועדכונים
15/09/2009 - שנה טובה
שנה טובה וגמר חתימה טובה
15/09/2009 - משרדנו החדשים
משרדים חדשים ברמת גן

מערכת השיפוט הצבאית

בדומה לרוב מדינות העולם, גם בארץ, מערכת השיפוט הצבאית הנה נפרדת ממערכת השיפוט האזרחית. אולם במידה וחייל סדיר, מילואימניק או שכיר של הצבא ביצעו עבירות המוכרות כאזרחיות, מחוץ לכתלי הצבא, כמו למשל סחר או שימוש בסמים, הם יועמדו על כך לדין וברוב המקרים, יעמדו על כך לדין על ידי מערכת השיפוט הצבאית.

מערכת השיפוט הצבאית מתחלקת לשניים, משפט משמעתי ומשפט פלילי. המשפט המשמעתי נקרא דין משמעתי והוא מתקיים כאשר חייל עובר על עבירת משמעת או שביצע עבירות במוגדרות כקלות. המערכת הזו קיימת כדי לתת למפקדים כוח נוסף בכדי להשליט סדר ביחידה וביכולתה אף לגזור עונשים על החיילים. כאשר חייל עומד בפני דין משמעתי הוא אינו זכאי לייצוג משפטי ועל כן חובה שתהליך זה יהיה הוגן. על החייל לייצג את עצמו בפני הקצין השופט אותו והוא אף רשאי לזמן למשפט עדים וכן זכאי לבחינה עניינית של הראיות בגין עבירתו.

הסוג השני של מערכת השיפוט הצבאי הוא המשפט הפלילי. המשפט הפלילי נועד למקרים בהם העבירות שבוצעו על ידי החיילים הן יותר חמורות מעבירות משמעת והן נחשבות כפליליות. כך למשל בפני בית משפט צבאי יעמדו לדין חיילים המואשמים בעבירות מין, עבירות סמים, אלימות, עבירות נשק וכדומה.

בהרבה מקרים, מערכת השיפוט הצבאית מחמירה אף יותר ממערכת המשפט האזרחית וזאת מתוך האמונה, כי חייל אחד מייצג את הצבא כולו ועליו לשמש כדוגמה ומופת בזמן שירותו. כתוצאה מכך, עבירות שהיו נחשבות קלות יותר במערכת המשפט האזרחית, כמו למשל, סמים קלים שנמצאו לשימוש עצמי ולא לסחר, במערכת המשפט הצבאי, יחשבו כמאוד חמורות.

בניגוד לדין משמעתי, בבתי הדין הצבאיים הנאשם זכאי לייצוג הולם של עורך דין. במידה וקיים צורך לייעוץ שכזה, מומלץ לבחור בשירותי עורך דין צבאי המורשה לעבוד עם הצבא. הסיבה לכך היא שכדי לפעול נכונה בתוך סבך מערכת חוקים השונה מהמערכת החוקים האזרחית, עורך הדין חייב להיות בקיא ומיומן בחוקי הצבא. הוא חייב להכיר את המערכת השיפוטית על כל צדדיה כמו גם את המערך החוקר. עורך דין מיומן בתחום השיפוט הצבאי יכול לבנות קו הגנה מוצלח יותר על ידי שימוש בפסיקות ותקדימים קודמים ובכך לסייע לנאשם בדרך הטובה ביותר.

עזרתו של עורך דין צבאי בעל מוניטין הנה חשובה וביכולתה להשיג עונש מופחת או הקלות. כמו כן בכוחו של עורך הדין הצבאי להכין את לקוחו לחקירה ומשפט וכך למנוע מצבים בהם הוא ישבר תחת הלחץ  ובמקרים בהם הנאשם הנו חף מפשע, על ידי סיפוק הראיות וההוכחות הנכונות, עורך דין צבאי טוב יכול אף להוכיח את חפותו.


 

 
עורך דין לגירושין גישור - מערכת השיפוט הצבאית קידום אתרים
כל הזכויות באתר זה שמורת חל איסור להעתיק מידע או כל דבר אחר ללא רשות בכתב
משרד עורך דין פרי - גירושין גישור דיני משפחה מזונות ירושות צוואות דיני עבודה הטרדה מינית
חדרים לפי שעה | צימר | לופטים ראשון לציון | חדרים לפי שעה במרכז | guestroom | נופש פרטי |